Реклама на сайте Связаться с нами

В. Т. Маляренко

Суд, правоохоронні та правозахисні органи України

Підручник

Київ
Юрінком Інтер
2007

На главную
Суд, правоохоронні та правозахисні органи України. Маляренко В. Т.
§ 3. Кадри Служби безпеки України
Кадри СБУ становлять: співробітники-військовослужбовці, працівники, які уклали трудовий договір зі Службою безпеки України, а також військовослужбовці строкової служби.
До органів СБУ приймають на конкурсній, добровільній і договірній основі громадян України, здатних за діловими та моральними якостями, освітнім рівнем і станом здоров'я ефективно виконувати службові обов'язки. Критерії професійної придатності, зокрема юридичної обізнаності, визначають кваліфікаційно-нормативними документами, які затверджує Голова СБУ. Кількісний склад співробітників СБУ визначає Президент України за поданням Голови СБУ, відповідно до потреб надійного захисту державної безпеки України, в межах встановленого бюджету.
Умови й порядок виконання обов'язків співробітниками-військовослужбовцями СБУ визначають укладеним договором (контрактом). На них, а також на військовослужбовців строкової служби поширено порядок проходження військової служби в Збройних Силах України, визначений законодавством. Військовослужбовці СБУ приймають Військову присягу на вірність народу України. Військовослужбовцям СБУ видають службове посвідчення, вони мають єдину форму одягу, зразки якого затверджує Президент України.
Використання військових звань, відзнак, форми одягу й службового посвідчення військовослужбовців СБУ іншими особами тягне за собою встановлену законодавством відповідальність. Трудові відносини працівників, які уклали трудовий договір із Службою безпеки України, регулює законодавство України про працю.
Підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації спеціалістів для СБУ здійснюють відповідно до Закону України "Про освіту" та інших актів законодавства. Для забезпечення професійної освіти кадрів СБУ створює відповідні навчальні заклади, їй підпорядковано Національну академію Служби безпеки України.
Запас СБУ складають військовослужбовці, що вислужили встановлені строки в СБУ, а також інші військовозобов'язані громадяни, зараховані за їхньою згодою в запас СБУ. Зазначені особи перебувають на військовому обліку в регіональних органах СБУ й проходять учбові збори у визначеному законодавством порядку.
bigmir)net TOP 100