Реклама на сайте Связаться с нами
Короткі біографії українських письменників

Олекса Десняк

Коротка біографія

На главную
Короткі біографії українських письменників
Твори українських письменників
Творчість українських письменників
Скорочені твори українських письменників

Український письменник


Народився 17 березня 1909 р. в с. Бондарівка Сосницького району на Чернігівщині в родині бідного селянина. Навчався у Борзнянській сільськогосподарській професійній школі, в цей час написав свої перші твори («Рибка», «Село Бондарівка на Конотопщині», «Навесні»).

У 1931 р. закінчив Чернігівський інститут соціального виховання. Друкувався в альманахах, газетах, журналах.

Упродовж 1931—1932 pp. поєднував вчительську й літературну діяльність. З 1932 р. обіймав посаду літературного працівника газети «Більшовик».

Серед творів довоєнного періоду найвідоміші — «Любов діда Андрія», «Косарі», «Мовчазне змагання».

Історико-революційна тема — одна з основних у творчості О. Десняка (повісті «Микола Чечет», «Незвичайний пасажир», «Арка»). Письменник відгукувався на всі події суспільного життя (оповідання «Лаковані черевики», «Загата», «Вітер з півдня», «Молодий колега» та ін.).

Помітним явищем у літературному процесі України 30-х років став роман О. Десняка «Десну перейшли батальйони» (1937), в якому письменник відтворив події громадянської війни в Україні.

Повість «Полк Тимофія Черняка» (1938) — продовження роману «Десну перейшли батальйони».

Важливе місце у творчості О. Десняка посідала сільська тематика. У романі «Удай-ріка» (1938) розповідається про трудовий подвиг людей, які відбудовували села після громадянської війни, голоду і розрухи.

У новелі «Крила Агарі» письменник звертається до теми життя і творчості Т. Шевченка. Світова роль жінки висвітлена в оповіданні «Матері», життя студентської молоді — у повісті «Високе» (1939).

Напередодні Великої Вітчизняної війни написав низку творів про трудівників села. У повісті «Тургайський сокіл» (1940) змальовано образ легендарного казахського батира Амангельди, боротьбу казахів за свою незалежність.

Досліджуючи життя і творчість І. Франка, написав оповідання «Хлопський кандидат» та «Біль серця», в яких розкрив нові сторінки життя великого письменника.

Під час Великої Вітчизняної війни працював кореспондентом армійських газет, потрапив у полон.

Творам періоду війни притаманна непохитна віра в перемогу («Мати», «Втеча», «Пакет», «Выстрел», «Бейте, давите, уничтожайте» та ін.).

Загинув на фронті 25 травня 1942 р. в с. Павлівка Друга Харківської області.

bigmir)net TOP 100