Реклама на сайте Связаться с нами
Короткі біографії українських письменників

Борис Колос

Коротка біографія

На главную
Короткі біографії українських письменників
Твори українських письменників
Творчість українських письменників
Скорочені твори українських письменників

Український публіцист


Народився 27 грудня 1895 р. в м. Краснокутськ на Харківщині.

Журналістську діяльність розпочав у газеті «Боротьба» — друкованому органі української комуністичної партії. У березні 1920 р. став відповідальним секретарем редакції газети «Селянська біднота». Згодом перейшов до редакції газети «Вісті ВУЦВК». З 1926 р. — член редколегії, з 1929 р. — відповідальний редактор новоствореного профспілкового видання «Робітнича газета «Пролетар». На початку 30-х років цей друкований орган різко змінив свій напрям і перетворився на рупор партійних та урядових настанов щодо «посилення класової боротьби та підвищення пролетарської пильності». Показовою для дискусій на шпальтах газети була стаття Б. Колоса «Проти гнилого лібералізму» — відгук на відкритий лист Сталіна «Про деякі питання історії більшовизму».

У січні 1932 р. газета «Комуніст» в огляді преси звинуватила Б. Колоса в «помилках політичного характеру», внаслідок чого у березні того самого року він був переведений до Вінниці, де очолив редакцію газети «Більшовицька правда».

З 1934 по 1936 р. працював начальником відділу середніх сільськогосподарських шкіл Харківського обласного земельного управління.

У грудні 1936 р. був заарештований за звинуваченням у «керівництві контрреволюційною троцькістсько-націоналістичною організацією», яка «ставила за мету повалення радянської влади в Україні». 14 липня 1937 р. був засуджений до страти.

Страчений 15 липня 1937 р. Реабілітований у 1957 р.

bigmir)net TOP 100