Реклама на сайте Связаться с нами
Короткі біографії українських письменників

Іван Ле

Коротка біографія

На главную
Короткі біографії українських письменників
Твори українських письменників
Творчість українських письменників
Скорочені твори українських письменників

Український письменник


Народився 21 березня 1895 р. у с. Мойсинці на Черкащині в бідній селянській родині. З раннього дитинства його оточувала щира атмосфера національного українського духу. В 1901 р. в пошуках заробітку родина переїжджає в с. Гаврилівка Уфимської губернії, потім до Актюбінська, де батько працював на будівництві залізниці, пізніше — до Кривого Рога, а згодом — до Новоросійська.

У 1912 р. Іван Ле повертається в Україну, робить перші літературні спроби. У 1915 р. під час першої світової війни був призваний до діючої армії. Виявив мужність і хоробрість, за що був нагороджений медалями і став повним кавалером Георгіївського Хреста. Після жовтневого перевороту опинився в лавах Червоної армії, брав участь у громадянській війні.

У 1920 р. після демобілізації займався організацією медичної служби на Полтавщині. В 1923 р. закінчив робітфак Київського політехнічного інституту (факультет залізничного транспорту). Водночас займався літературною діяльністю. В 1926 р. І. Ле — редактор журналу «Червоний шлях», в 1927 р. — «Літературної газети». У тому ж році вийшла друком перша книжка письменника, де поряд з оповіданнями читач побачив повість «Юхим Кудря», високо оцінену П. Тичиною. Позитивний відгук дістав і наступний твір письменника — «Роман міжгір'я» (1927—1933).

У роки Великої Вітчизняної війни І. Ле знову на фронті. Обороняв Київ, був контужений. У післявоєнний час письменник глибоко цікавився минулим свого народу, створив широковідомі історичні романи «Наливайко» (1940), «Хмельницький» (кн. 1, 1957), за який у 1967 р. йому було присуджено Державну премію УРСР ім. Т. Шевченка. Всього І. Ле видав понад 50 книжок та зібрання творів у 7 томах.

Помер 9 жовтня 1978 р. в Києві.

bigmir)net TOP 100