Реклама на сайте Связаться с нами
Короткі біографії українських письменників

Феодосій Таран

Коротка біографія

На главную
Короткі біографії українських письменників
Твори українських письменників
Творчість українських письменників
Скорочені твори українських письменників

Український публіцист


Народився 11 квітня 1897 р. у с. Постав-Мука (нині Чорнуський район Полтавської області) в заможній родині.

Навчався на фізико-математичному факультеті Харківського університету. У 1924—1925 pp. був слухачем вищих повторних курсів для відповідальних працівників при ЦК КП(б)У. У 1925 р. став відповідальним секретарем газети «Вісті ВУЦВК».

У 1927 р. працював спочатку заступником директора, згодом редактором газети «Комуніст». У своїх матеріалах висвітлював проблеми реконструкції народного господарства, раціоналізації промисловості.

На початку 30-х років XX ст. став головним редактором газети «Вісті». У його статтях з'являється штучний пафос про розквіт життя в Україні, славослів'я на адресу «вождя народів». Та газета зазнала критики за відсутність на її шпальтах «протиопозиційних статей». Редактор спробував виправити становище: «розвінчував» у своїх публікаціях О. Шумського, М. Хвильового, М. Скрипника як «німецьких агентів». Проте 13 серпня 1937 р. був заарештований.

Як публіцист відомий своїми фейлетонами і памфлетами на міжнародні теми. Автор рецензій на театральні постановки, фільми. Зокрема, Ф. Тарану належить рецензія на фільм О. Довженка «Земля», в якій він докоряє режисерові за «кволі образи куркуля і попа», хоч загальна оцінка фільму була позитивною.

24 грудня 1937 р. його розстріляли.

bigmir)net TOP 100