Реклама на сайте Связаться с нами
Короткі біографії українських письменників

Василь Чечвянський

Коротка біографія

На главную
Короткі біографії українських письменників
Твори українських письменників
Творчість українських письменників
Скорочені твори українських письменників

Український письменник-гуморист, публіцист


Народився 11 березня 1888 р. на хуторі Чечва поблизу м. Грунь Полтавської губернії (нині Охтирський район Сумської області) у селянській родині. Брат Остапа Вишні.

У 1907 р. закінчив військово-фельдшерську школу. Служив військовим чиновником у царській армії. Був у лавах Червоної Армії, брав участь у громадянській війні.

Уперше взявся за перо, коли йому було 36 років. Друкуватися почав у 1924 р. У 1925 р. у журналі «Всесвіт» було надруковано його гумореску «Крах кар'єри». Згодом його гуморески, фейлетони, сатиричні репліки почали з'являтися майже у всіх харківських газетах. У 1927 р. вийшла друком перша збірка гуморесок «Цар природи». Упродовж 1929 р. він видав 7 книжок. Був одним із фундаторів журналу «Червоний перець», його відповідальним секретарем.

Розквіт таланту письменника припав на кінець 20-х років. На початку 30-х у зв'язку з арештом О. Вишні (1933) ставлення до В. Чечвянського різко погіршилося. Редакції газет і журналів відмовлялися співробітничати з ним. З листопада 1936 р. його заарештували, звинувативши в участі у діяльності української націоналістичної терористичної організації.

Помер 26 жовтня 1938 р.

Реабілітований у 1957 р.

bigmir)net TOP 100