Реклама на сайте Связаться с нами

О. В. Зайчук, Н. М. Оніщенко

Теорія держави і права

Академічний курс

Підручник

Київ
Юрінком Інтер
2006

На главную
Теорія держави і права. Зайчук О. В., Оніщенко Н. М.

Анотація

Академічний курс підготовлений провідними вченими в галузі теорії держави і права відповідно до типової програми на основі узагальнень та застосування новітнього емпіричного матеріалу. В підручнику розглядаються найважливіші проблеми теорії держави та права. Особливу увагу приділено наукознавчим проблемам теорії держави і права, теорії держави та теорії права. Досліджуються проблеми сутності та призначення держави, співвідношення держави та особи. Акцентовано увагу на понятті та загальній характеристиці елементів форми держави, охарактеризовано механізм та апарат держави.

Важливі та спірні проблеми розглядаються в розділі «Теорія права». Звернено увагу на проблеми праворозуміння, функції права, джерела права. Розглянуто поняття та закономірності соціального регулювання. Аналізуються чинники функціонування та ефективності правової системи. Окрема увага приділена процесу правотворчості та законотворчості, систематизації законодавства, правовим відносинам як особливому виду суспільних відносин.

Розраховано на педагогічних працівників, студентів юридичних вузів, аспірантів, науковців, практичних працівників та широке коло читачів, які цікавляться проблемами теорії держави та права.


Рецензенти:

В. М. Селіванов, доктор юрид. наук, член-кор. АПрН України;
В. Ф. Сіренко, доктор юрид. наук, дійсний член АПрН України;
Н. С. Прозорова, доктор юрид. наук, професор;
Є. А. Тихонова, доктор юрид. наук, професор.
bigmir)net TOP 100