Реклама на сайте Связаться с нами
Словник з політології

Законопроект

На главную
Словник з політології
Політологія. Юрій М. Ф.

Законопроект — документ, що його суб’єкт права законодавчої ініціативи вносить на розгляд парламенту як законодавчого органу. Внесені належним чином законопроекти реєструються в парламенті й розглядаються відповідно до процедури. Порядок підготовки проектів законів, вимоги щодо їх фінансового забезпечення, конституційності та оформлення регламентуються чинним законодавством. Розробка проектів законів здійснюється на основі права законодавчої ініціативи, за дорученням парламенту, на замовлення згідно з підписаним договором, а також у порядку ініціативи. Підготовка законопроекту про державний бюджет є звичайно обов’язком уряду. Законопроект супроводжується пояснювальними записками та іншими документами.

Суб’єкт права законодавчої ініціативи може в будь-який час відкликати внесений ним проект закону. Законопроект, не прийнятий парламентом попереднього скликання в першому читанні, у деяких країнах (у т. ч. в Україні) вважається відкликаним.

Законопроекти можуть направлятися на різні експертизи: юридичні, фінансові, культурологічні та ін. Законопроект може також обговорюватися громадськістю — на конференціях, семінарах тощо.

bigmir)net TOP 100