Реклама на сайте Связаться с нами
Словник з політології

Комітет міністрів Ради Європи

На главную
Словник з політології
Політологія. Юрій М. Ф.

Комітет міністрів Ради Європи (КМ PЄ) — один з головних органів Ради Європи. Складається з міністрів закордонних справ держав — членів РЄ. В КМ РЄ по черзі (через кожні 6 місяців) головують всі країни-учасниці. Кожна держава наділена одним голосом. КМ РЄ проводить свої чергові сесії перед відкриттям та на початку кожної сесії Парламентської асамблеї Ради Європи (двічі на рік; у квітні або травні та в листопаді); за потреби скликаються спеціальні та позачергові сесії.

Згідно зі Статутом РЄ Комітет є органом, що діє від імені Організації. Він розробляє і затверджує програми діяльності РЄ, її бюджет, приймає остаточні рішення з пропозицій Парламентської асамблеї. До виключної компетенції Комітету належить вирішення питань членства (прийому до Організації нових держав, їх виключення). Розробляє та приймає загальноєвропейські конвенції з питань співробітництва відповідно до компетенції РЄ. На форумах КМ РЄ обговорюються політичні аспекти європейського співробітництва.

Рішення приймаються у формі рекомендацій для урядів держав — членів РЄ, яким КМ пропонує інформувати РЄ про заходи щодо виконання цих рекомендацій. Такі рішення потребують одностайного схвалення представниками держав-членів, які беруть участь у голосуванні, за умови, що їхні голоси становлять більшість від загальної кількості голосів представників, котрі мають право засідати в КМ РЄ. Рішення з внутріорганізаційних питань обов’язкові і приймаються простою більшістю представників у КМ. Місцеперебування КМ РЄ — м. Страсбург (Франція).

bigmir)net TOP 100