Реклама на сайте Связаться с нами
Реферати з бджільництва

Виведення бджолиних маток

Реферат

На главную
Реферати з бджільництва

Для утворення нових сімей, заміни неякісних і старих маток, а також для організації запасних сімей необхідні молоді високопродуктивні матки. Крім того, часто матки потрібні для організації тимчасових відводків з метою нарощування сили бджіл до основного медозбору.

Матки бувають ройові, свищові і штучно виведені. Ройові народжуються в результаті природного розмноження, свищові — при раптовому зникненні матки. Якість свищових залежить від віку личинок, взятих на маточне виховання. Матки, одержані із застосуванням спеціальних методів, називають штучно виведеними.

Штучне виведення маток організовують в період сталого медозбору, коли бджоли приносять у вулик 1—1,5 кг нектару. Якщо ж медозбір відсутній, організовують постійну медово-пергову підгодівлю. При виведенні маток організовують материнську, батьківську і сім'ю-виховательку. Від материнських сімей одержують личинок для маточного виховання, а в батьківських виводять трутнів для парування маток, у сім'ях-виховательках вирощують маток з молодих личинок. Усі сім'ї повинні бути високопродуктивними і здоровими. Перед початком виведення маток складають план виконання робіт.

Календарний план виведення маток не залежить від кількості маток, яких передбачено вивести. Спочатку за 15—20 днів до прищеплювання личинок підготовляють батьківські бджолині сім'ї, за 5—6 днів підгодовують сім'ї-виховательки, за 4 дні одержують засів у материнських сім'ях і за 5—6 год підготовляють сім'ї-виховательки. Через 4 дні після одержання засіву в материнських сім'ях прищеплюють личинок, через два дні після прищеплення перевіряють їх прийняття, на 9—10-й день вибирають і вибраковують маточники, через 9 — формують нуклеуси, через 12—14 днів перевіряють у них вихід маток з наступним їх вибракуванням (при заселенні маточниками) і починаючи з 23-го дня після прищеплення личинок перевіряють на плідність відібраних з нуклеусів маток.

bigmir)net TOP 100