Реклама на сайте Связаться с нами
Реферати з бджільництва

Кормові медоносні культури

Реферат

На главную
Реферати з бджільництва

Еспарцет виколистий, посівний (Onobrychis viciaefolia Scop.) належить до кращих медоносів. У сільськогосподарському виробництві найбільш поширені виколистий, закавказький та піщаний еспарцет. Квітки зібрані в суцвіття — конічну китицю. Окремі з них великі рожеві або червоні.

Цвітіння починається в кінці травня і триває 25—30 днів. Медопродуктивність еспарцету посівного і піщаного — 100—120, а закавказького — до 400 кг/га посіву.

Для бджільництва всі види еспарцету мають велике значення, оскільки він цвіте тоді, коли мало квітучих медоносів, а потреба бджіл у нектарі надто велика. Еспарцет виділяє нектар і в суху погоду. Крім нектару, бджоли з нього беруть коричнево-жовтий пилок. В окремі роки під час цвітіння бджолина сім'я за день заготовляє 3—4 кг меду.

Люцерна (Medicago L.) — однорічна або багаторічна рослина з родини бобових. На території України поширена люцерна посівна і серповидна — важлива кормова і медоносна культура.

Люцерна посівна (М. sativa L.) досягає висоти 30—150 см. Квітки зібрані в суцвіття-китиці. Цвіте в червні — липні протягом 25—30 днів. Тичинкова трубка квітки люцерни перебуває в напруженому стані, і коли бджола сідає на квітку, вона із силою випрямляється і притуляється до паруса, осипаючи комаху знизу пилком. Ця особливість люцерни називається трипінгом, що часто призводить до прищемлення ніжки або хоботка бджоли, тому бджоли здебільшого беруть нектар з боку квітки, внаслідок чого квітка не запилюється. Масове розкривання квіток відбувається від 9-ї до 11-ї години, а після 15-ї вони зовсім не розкриваються. У суцвітті одночасно може цвісти до восьми квіток. Їх бджоли відвідують задовільно (8—10 шт. на 10 м2). Медопродуктивність люцерни понад 100 кг/га посіву, а в окремих районах України вона становить 150 кг/га посіву.

Для бджільництва важливе значення мають насінні посіви люцерни. Врожай насіння 2—3, на кращих ділянках 5 ц і більше з 1 га.

Найбільш поширені на Україні районовані сорти: Веселоподолянська 11, Зайкевича, Надежда, Херсонська 1, 7, 9 та Чернігівська.