Реклама на сайте Связаться с нами
Реферати з бджільництва

Декоративні медоносні рослини

Реферат

На главную
Реферати з бджільництва

Верба (Salix L.) — дерево або кущ з родини вербових. Бджоли використовують як ранній весняний медонос. Після виставлення пасіки бджоли збирають з верби багато нектару й пилку. Завдяки цьому сім'ї вирощують більше розплоду й стають сильнішими. Різні види верби цвітуть не одночасно, а послідовно, аж до червня. Верби — дводомні рослини, чоловічі квітки розміщені на одних, а жіночі — на інших рослинах. Квітки зібрані в суцвіття-сережки. Нектарники мають вигляд плоских залоз і у більшості видів є як на жіночих, так і на чоловічих екземплярах. Медопродуктивність 75—150 кг/га.

Найбільше значення для бджільництва на Україні мають козяча, пурпурова, попеляста, біла, ламка, вушката та п'ятитичинкова види верби.

Клен гостролистий (Acer platanoides L.) — цвіте у квітні — травні, 8—10 днів. Квітки жовто-зелені, прямостоячі, щиткоподібні, голі суцвіття з'являються разом з листками. Добрий медонос. Медопродуктивність близько 200 кг/га насаджень. Бджоли збирають нектар і пилок. Розмножується насінням. Висаджують у парках, а також у полезахисних лісових смугах.

Акація біла (Robinia pseudoacacia L.) — поширена на території всієї України. Квітки білі, зібрані в негусті пониклі китиці. В південних районах республіки акація починає цвісти з середини травня, в північних — на 5—10 днів пізніше. Цвітіння триває 10—12 днів, а іноді й довше. Медопродуктивність досить висока — 500 кг/га насаджень. Мед прозорий, має досить ніжний приємний запах і є одним з найкращих. Використовують акацію для закріплення ярів, крутих схилів та пісків. Висаджують у полезахисних смугах, вздовж доріг і залізниць, в парках, біля пасік.

Акація жовта (Caragana arborescens L.) — важлива для бджільництва, оскільки цвіте зразу ж після відцвітання садів. Квіти яскраво-жовті, зібрані пучками, розміщені на довгих квітконосах. Медопродуктивність висока, за сприятливих умов 1 га насаджень дає близько 100 кг меду.