Реклама на сайте Связаться с нами
Реферати з бджільництва

Отруйні медоносні рослини

Реферат

На главную
Реферати з бджільництва

Рододендрон жовтий, азалія (Rhododendron luteum Sweet.) — кущ заввишки до 2 м, належить до родини вересових. Росте в заболочених лісах західного Полісся України. Квітки верхівкові, великі, жовті, запашні, зібрані в зонтикоподібні суцвіття. Цвіте в другій половині травня — на початку червня, 40—50 днів. Квітки виділяють багато нектару. Рододендроновий мед неприємний на смак, а спожитий спричиняє у людини запаморочення і блювоту. Знешкоджують мед старанним прогріванням.

Аконіт (Aconitum L.) — багаторічна трав'яниста рослина з родини жовтецевих. Росте по балках, ярах, у лісах, на луках. Поширений майже на всій території України, найбільше в Карпатах. Квітки жовті, голубі й інших кольорів, зібрані у китиці неправильної форми. Цвіте в серпні. З квіток бджоли збирають небагато нектару і пилку, які отруйні і спричиняють загибель бджіл.

Блекота чорна (Hyoscyamus niger L.) — дворічна трав'яниста рослина з родини пасльонових. Квітки майже сидячі, великі, брудно-біло-жовті із сіткою фіолетових жилок, всередині фіолетова пляма. Цвіте протягом усього літа з кінця травня і до жовтня. Бджоли збирають з квіток темно-жовтий нектар і пилок. Останній шкідливий для бджіл. Блекота росте як бур'ян на засмічених місцях, пустирях, біля доріг і поблизу жител.

Чемериця (Veratrum L.) — багаторічна трав'яниста рослина з родини лілійних. На Україні поширено три її види. Так, чемериця чорна (V. nigrum L.) має темно-пурпурові квітки, зібрані в суцвіття — вузьку волоть. Росте в лісах, по чагарниках, зрідка на Поліссі та на півночі Степу. Цвіте в червні — серпні. Чемериця Лобеля (V. lobelianum Bernh) має жовто-зелені квітки. Суцвіття — опушена пірамідальна волоть. Цвіте в липні — серпні. Росте на вогких місцях узлісь, між чагарниками хвойних і мішаних лісів Карпат, Полісся, Лісостепу. У чемериці білої (V. album L.) квітки зсередини брудно-білі, зовні зеленуваті. Суцвіття волосисте, опушене. Цвіте в червні — липні. Росте на альпійських луках у Карпатах.

Рослини ці дуже отруйні. Бджоли іноді збирають з них ректар і пилок, що призводить до масового їх отруєння.