Реклама на сайте Связаться с нами
Реферати з бджільництва

Поліпшення медоносної бази

Реферат

На главную
Реферати з бджільництва

Розширення посівних площ цінних продовольчих культур із застосуванням високого рівня агротехніки, крім основної продукції, дає бджільництву додаткові ресурси нектару. Наприклад, 1000 га гречки створює головний медозбір для 2—3 тис. бджолиних сімей з виходом товарної продукції близько 25 кг від кожної.

Вирощування високопродуктивних медоносних кормових культур поєднує виробництво кормів для тваринництва та збільшення запасів нектару для пасік. Для цього вигідно використовувати буркун білий, який відзначається високою медоносністю і врожайністю зеленої маси та насіння, посухостійкістю солевитривалістю. Сіють його під покрив ярих культур, а одержують врожай і медозбір на другий рік. Озимий ріпак і перко найбільш ранні культури зеленого конвейєра, з яких бджоли весною збирають нектар і пилок. З еспарцету, червоної конюшини, люцерни посівної та інших бобових багаторічних культур одержують високоякісний корм тваринам і добрий медозбір бджолам. Сильфія пронизанолиста, живокіст широкий — нові багаторічні кормово-медоносні культури з високою врожайністю зеленої маси, які щорічно можуть давати підтримуючий медозбір.

Розширення посівів нектаро-кормових сумішок забезпечує тваринництво різними видами кормів, а бджіл додатковим медозбором. З впровадженням таких посівів медоносні рослини поширюються на додаткові площі без відведення під них окремих земельних ділянок і збільшують в цілому вихід продукції на одиницю площі. Добре зарекомендували себе посіви таких медоносних і кормових культур: соняшник з кукурудзою на зелений корм і силос вирощують за звичайною агротехнікою, цвітіння і медозбір припадає на серпень — вересень; буркун білий однорічний з кукурудзою дає поліпшений корм за рахунок підвищення вмісту протеїну, а також створює запас меду по 25—30 кг при додаткових витратах насіння 2—3 кг на 1 га; фацелія з люпином кормовим за прийнятою агротехнікою основної культури з висівом 2—2,5 кг насіння медоносу на 1 га створює додатковий запас меду на люпиновому полі по 40—50 кг; фацелія з вико-вівсяною сумішкою поліпшує якість травостою і створює додатковий запас меду близько 50 кг при висіванні 2—3 кг медоносної культури на 1 га; гірчиця біла з горохом, вико-вівсяною і горохо-вівсяною сумішками, вирощувані на зелений корм, сіно та зерно, створюють медовий запас по 30 кг при висіванні 4—5 кг насіння на 1 га додатково до норми висіву основних культур.