Реклама на сайте Связаться с нами
Реферати з курсу «Фінанси»

Видатки на науково–дослідні роботи

Реферат

На главную
Реферати з курсу «Фінанси»

Бюджетне фінансування науково-технічних робіт здійснюється шляхом:

— базового фінансування як засобу підтримки фундаментальних досліджень, що виконуються в наукових установах і вищих навчальних закладах;

— цільового фінансування наукових досліджень і розробок з пріоритетних напрямів, науково-технічних програм;

— контрактного фінансування окремих важливих досліджень і розробок, що пройшли конкурсний відбір.

Враховуючи обмеженість бюджетних коштів і актуальність назрілих в Україні проблем, вирішення яких потребує першочергового наукового забезпечення, найбільш пріоритетними у найближчі роки напрямами науково-технічної діяльності мають бути визнані:

— у сфері наукового розвитку: фундаментальна наука, насамперед вітчизняні наукові школи, що мають світове визнання: базові прикладні дослідження та технології, з яких Україна накопичила відповідний науковий, технологічний та виробничий потенціал, що здатні забезпечити стратегічний вихід вітчизняної продукції на світовий ринок; підготовка наукових та науково-педагогічних кадрів із пріоритетних напрямів науково-технічного розвитку; розвиток наукових засад збереження та розвитку людини як особистості, розбудови соціально зорієнтованої ринкової економіки; наукове забезпечення вирішення проблеми здоров'я людини та екологічної безпеки; система інформаційного та матеріально-технічного забезпечення наукової діяльності;

— у сфері технологічного розвитку: вирішення проблем створення умов для зростання продуктивності праці та забезпечення сучасного рівня побуту людини; розробка виробничих технологій, що мають підняти конкурентоспроможність України на світовому ринку шляхом досягнення переваг за вартісними та якісними показниками продукції; розроблення біотехнологій, технологій збереження і захисту здоров'я людини, забезпечення лікувальних закладів і населення медичною технікою, лікарськими препаратами, засобами профілактики і лікування; розроблення ресурсо-, енергозберігаючих технологій, технологій розвитку електроенергетичної галузі, використання альтернативних джерел виробництва енергії; розроблення нових технологій і техніки в переробних галузях виробництва, в першу чергу, для сільського господарства, легкої та харчової промисловості; розвиток селекційної справи;

— у сфері виробництва: формування "точок зростання" — наукоємних виробничих процесів; державна підтримка створення і функціонування інноваційних структур та визначення національних інноваційних лідерів; технологічне і технічне оновлення базових галузей економіки; створення конкурентоспроможних переробних виробництв; високорентабельні інноваційно-інвестиційні проекти, реалізація яких може дати якнайшвидшу віддачу, забезпечити прогресивні зміни в структурі виробництва.

Держава використовує фінансово-кредитні та податкові важелі з метою створення економічно сприятливих умов для ефективного здійснення науково-технічної діяльності через такі заходи:

— створення інноваційних фондів, сприяння організації та діяльності комерційних банків, заснованих на різних формах власності, систем страхування науково-технічної діяльності;

— здійснення пільгового оподаткування і кредитування, прискореної амортизації основних фондів підприємств, об'єднань та організацій, шо провадять роботи з пріоритетних напрямів науково-технічного прогресу, а також спрямовують кошти до інноваційних фондів.

Держава встановлює такі податкові пільги для суб'єктів науково-технічної діяльності:

— державні навчально-виховні заклади, наукові установи і організації, що утримуються за рахунок коштів відповідних бюджетів, звільняються від оподаткування податком на прибуток доходів, отриманих у вигляді: коштів або майна, які надходять безоплатно або у вигляді безповоротної фінансової допомоги чи добровільних пожертвувань, пасивних доходів; або надходять до таких організацій як компенсація вартості отриманих державних послуг.

З валового доходу платників податків на прибуток підприємств виключаються кошти взаємного інвестування інвестиційних фондів і інвестиційних компаній, якщо жоден з їх засновників (учасників, акціонерів) та пов'язаних з ними осіб не володіє більше як 10 відсотками статутного фонду таких інвестиційних фондів або компаній та якщо такі інвестиційні фонди і компанії протягом 30 днів після закінчення податкового року розподіляють між акціонерами (засновниками) не менше як 90 відсотків суми річного доходу від інвестиційних операцій.

Виключаються з валового доходу кошти, що надаються платнику податку з Державного інноваційного фонду на поворотній основі для здійснення інноваційних проектів, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Встановлено пільговий порядок оподаткування інноваційної діяльності інноваційних центрів, внесених до державного реєстру. Прибуток від реалізації інноваційного продукту, заявленого при реєстрації в інноваційних центрах, оподатковується в розмірі 50 відсотків від діючої ставки.

Науково-дослідні організації, що утримуються за рахунок бюджетних коштів, складають єдиний кошторис доходів і видатків за встановленою формою. Доходи цих організацій формуються за рахунок бюджетних асигнувань і позабюджетних коштів. Обсяг бюджетних асигнувань визначається залежно від обсягів роботи, виробничих показників, бюджетних норм, нормативів, тарифів тощо. Обсяг позабюджетних коштів залежить від результатів неосновної діяльності і надання платних послуг.

Розмір витрат для кожного наукового закладу визначається згідно з планом науково-дослідних робіт і відображається в кошторисі за категоріями видатків економічної класифікації. Найбільшу частку за кошторисами більшості науково-дослідних організацій становлять витрати на оплату праці. Фонд заробітної плати розраховують виходячи із структури штату, затвердженої керівником, типових штатів для цієї категорії наукових установ та діючої схеми посадових окладів.

Витрати, безпосередньо пов'язані з виконанням науково-дослідних робіт, створенням дослідних зразків приладів та машин, механізмів, придбанням предметів та обладнання, інвентарю, матеріалів для наукових цілей, плануються за категорією видатків. Ці витрати обчислюють виходячи із середніх витрат шо склалися за минулі роки, з урахуванням факторів, що можуть вплинути на їх величину у плановому періоді.

За іншими категоріями видатків кошторису витрати плануються у тому ж порядку, що і в інших бюджетних установах.