Реклама на сайте Связаться с нами
Реферати з курсу «Фінанси»

Мито

Реферат

На главную
Реферати з курсу «Фінанси»

Мито нараховується митним органом України відповідно до ставок Єдиного митного тарифу України, чинних на день подання митної декларації, і сплачується як у валюті України, так і в іноземній валюті. При визначенні митної вартості й сплаті мита іноземну валюту перераховують у валюту України за курсом Національного банку, який діє на день подання митної декларації.

Мито сплачується митним органам України, а за товари та інші предмети, що пересилаються в міжнародних поштових відправленнях, — підприємствам зв'язку. Порядок надання відстрочення і розстрочки сплати мита встановлюється Державним митним комітетом України.

Мито вноситься до Державного бюджету України.

Від сплати мита звільняються:

— транспортні засоби, що здійснюють регулярні міжнародні перевезення вантажів, багажу та пасажирів, а також предмети матеріально-технічного постачання і спорядження, паливо, продовольство та інше майно, необхідне для їх нормальної експлуатації на час перебування в дорозі, в пунктах проміжної зупинки або придбане за кордоном у зв'язку з ліквідацією аварії (поломки) цих транспортних засобів;

— валюта України, іноземна валюта та цінні папери;

— товари та інші предмети, що підлягають оберненню у власність держави у випадках, передбачених законодавством;

— товари та інші предмети, що стали в результаті пошкодження до пропуску їх через митний кордон України непридатними для використання як вироби або матеріали;

— предмети, що ввозяться в Україну для офіційного і особистого користування або вивозяться за кордон організаціями та особами, які відповідно до міжнародних договорів України та законів України користуються правом безмитного ввезення в Україну та безмитного вивезення з України таких предметів;

— товари та інші предмети, які походять з митної території України і ввозяться назад на цю територію без обробки або переробки, а також товари та інші предмети іноземного походження, які вивозяться назад за межі митної території України без обробки або переробки;

— товари та інші предмети, що знову ввозяться на митну територію України і походять з іншої території, які були оплачені митом при первинному вивезенні за межі митної території України й тимчасово ввозились на цю територію;

— інші товари та предмети, що визначаються законами України.

Допускається зниження ставок мита при ввезенні на митну територію України та вивезенні за межі цієї території товарів та інших предметів:

— відремонтованих і раніше ввезених на митну територію України або вивезених за межі цієї території;

— пошкоджених до пропуску їх через митний кордон України, але придатних для використання як вироби або матеріали;

— в інших випадках, що визначаються законами України.

Допускається безмитне ввезення та вивезення або пільгове обкладання митом товарів, які:

— ввозяться у спеціальні митні зони на території України для кінцевого споживання у цих зонах;

— вивозяться із спеціальних митних зон для споживання за межами митної території України та походять із цих зон;

— вивозяться із спеціальних митних зон на митну територію України та походять із цих зон.

Розмір пільг і порядок їх надання встановлюється Верховною Радою України згідно із законами України про спеціальні митні зони шляхом прийняття окремого закону для кожної з таких зон.

Допускається встановлення преференцій щодо ставок Єдиного митного тарифу у вигляді звільнення від обкладання митом, зниження ставок мита або встановлення квот на преференційне ввезення щодо товарів та інших предметів, які:

— походять з держав, що утворюють разом з Україною митний союз або зону вільної торгівлі;

— походять з країн, що розвиваються, і користуються загальною системою преференцій.

Товари та інші предмети, що тимчасово ввозяться на митну територію України і призначені до поворотного вивезення за її межі у встановлені строки у незмінному стані або відремонтованому вигляді, а також товари та інші предмети, що тимчасово вивозяться за межі митної території України та призначені для поворотного ввезення на цю територію у встановлені строки у незмінному стані, пропускаються через митний кордон України без сплати мита. Строки умовно безмитного ввезення та вивезення визначені Митним кодексом України.

Надміру стягнена сума мита повертається платникові на його вимогу протягом одного року з моменту митного оформлення. Мито, не сплачене у встановлені строки, стягується за розпорядженням митних органів у безспірному порядку.

Своєчасно не сплачене мито стягується за весь час заборгованості бюджету з нарахуванням пені в розмірі 0,2 відсотка суми недоїмки за кожний день прострочення, включаючи день сплати.

Мито, сплачене за товари, ввезені на митну територію України для складання, монтажу, переробки або обробки з подальшим поворотним вивезенням протягом одного року, може бути повністю або частково повернуто власнику товарів при їх вивезенні за межі митної території України та пред'явленні документів про використання цих товарів для цілей, визначених законодавством.

Із метою розроблення пропозицій з питань митно-тарифного регулювання, врахування при цьому інтересів суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності та держави в цілому при Кабінеті Міністрів України діє Митно-тарифна рада. Функції робочого апарату Митно-тарифної ради здійснює Державний митний комітет України.