Реклама на сайте Связаться с нами
Реферати з курсу «Фінанси»

Роль місцевих фінансових органів в управлінні фінансами

Реферат

На главную
Реферати з курсу «Фінанси»

Місцеві фінансові органи включають Міністерство фінансів Автономної Республіки Крим, обласні, міські фінансові управління, районні фінансові відділи. У своїй діяльності вони керуються законами України, постановами Верховної Ради України, рішеннями відповідних рад, наказами та інструкціями Міністерства фінансів України. Місцеві фінансові органи забезпечують втілення в життя державної фінансової політики, аналізують показники розвитку економіки відповідного регіону, вживають заходів щодо оздоровлення фінансового становища галузей місцевого господарства і збільшення доходів бюджету.

Важливе значення для ефективного забезпечення бюджетного процесу мають бюджетні повноваження місцевих фінансових органів.

До бюджетних повноважень Міністерства фінансів Автономної Республіки Крим належить:

— складання проекту бюджету Автономної Республіки Крим;

— забезпечення виконання бюджету Автономної Республіки Крим за доходами і видатками;

— здійснення методичного керівництва роботою в галузі територіального фінансово-бюджетного планування;

— затвердження помісячного розпису доходів і видатків бюджету Автономної Республіки Крим;

— здійснення в межах своїх повноважень обслуговування внутрішнього і зовнішнього боргу Автономної Республіки Крим;

— складання звітів про виконання бюджету Автономної Республіки Крим;

— здійснення інших бюджетних повноважень, визначених чинним бюджетним законодавством.

До бюджетних повноважень місцевих фінансових органів належить:

— складання проекту бюджету відповідного рівня;

— підготовка проекту рішення місцевої ради про затвердження місцевого бюджету відповідного рівня та подання його на схвалення відповідному виконавчому органу місцевої ради чи місцевій державній адміністрації;

— здійснення методичного керівництва в галузі територіально-фінансового планування;

— складання і затвердження бюджетного розпису;

— забезпечення виконання бюджету;

— управління асигнуваннями головних розпорядників бюджетних коштів відповідно до бюджетних призначень;

— контроль за використанням бюджетних асигнувань розпорядниками коштів;

— підготовка і подання відповідному виконавчому органу місцевої ради чи місцевій державній адміністрації письмових звітів про хід і результати виконання бюджету;

— підготовка і подання до місцевих державних адміністрацій фінансових показників, необхідних для складання проектів бюджетів усіх рівнів;

— здійснення інших повноважень, визначених Бюджетним кодексом та законом України "Про місцеве самоврядування в Україні".

Місцеві фінансові органи вирішують питання про відстрочення платежів, вносять пропозиції виконавчим органам про надання пільг з податків, зборів, обов'язкових платежів до бюджету за висновками державних податкових адміністрацій. За статистичними і бухгалтерськими звітами, аналітичними і прогнозними розрахунками вони аналізують економічне і фінансове становище галузей економіки, тенденції та динаміку розвитку різноманітних форм власності, формують банк відповідних даних з метою вишукування та мобілізації фінансових ресурсів на основі підвищення ефективності виробництва.

Місцеві фінансові органи беруть участь у розробці пропозицій щодо зміни форм власності та методів господарювання на підприємствах комунальної власності, створення ринку цінних паперів, ведуть реєстрацію і облік випуску цінних паперів акціонерними товариствами, комерційними банками та іншими структурами. Вони надають методичну і практичну допомогу виробничим об'єднанням, державним корпораціям, асоціаціям, підприємствам і організаціям з питань фінансів, бухгалтерського обліку і звітності, впровадження ринкових відносин.