Реклама на сайте Связаться с нами
Реферати з курсу «Фінанси»

Фінансування видатків на попередження та ліквідацію надзвичайних ситуацій та наслідків стихійного лиха

Реферат

На главную
Реферати з курсу «Фінанси»

Фінансування витрат на попередження та ліквідацію надзвичайних ситуацій та наслідків стихійного лиха здійснюється за рахунок коштів державного бюджету. Тільки незначна частина цих витрат (близько 15 відсотків) фінансується з місцевих бюджетів.

Протягом останніх років в державному бюджеті, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.06.1995 р. № 442, передбачаються кошти на фінансування невідкладних заходів із подолання соціально-економічних та екологічних наслідків діяльності Яворівського та Роздольського ДГХП "Сірка" та Стебницького ДГХП "Полімінерал".

З метою збереження власної рудної бази хімічної промисловості та запобігання незворотним процесам і підтримки екологічної рівноваги в зоні діяльності зазначених підприємств прийнята Постанова Кабінету Міністрів України від 2 березня 1998 року № 258 "Про спеціальний режим реструктуризації гірничорудних підприємств Кривбасу, гірничо-хімічних підприємств Яворівського і Роздольського "Сірка" та Стебницького "Полімінерал" Львівської області", згідно з якою в державному бюджеті на 1999 і на 2000 рік було передбачено 7,8 млн. грн.

Протягом найближчих 10—15 років по Яворівському ДГХП "Сірка", незважаючи на зупинку основного виробництва, необхідно здійснювати витрати на водовідлив, очистку пластових вод, утримання системи відводу річок з території родовища, підтримання стійкості бортів кар'єрів та проведення рекультивації порушених гірничими роботами земель.

У державному бюджеті на 2001 рік на цю мету передбачено 9 млн. грн., оскільки невиділення коштів може призвести до виключення електроенергії на об'єктах підприємств, що виконують роботи із забезпечення екологічної рівноваги в регіоні. Невиконання робіт із відкачування сірководневих вод, підтримки в робочому стані кар'єрного водовідливу призведе до переповнення водосховищ, руйнування дамб і до затоплення земель, населених пунктів та некерованого затоплення рудників, провалів земної поверхні в зоні проходження автодороги, залізниці, водоканалізаційної мережі міст Трускавець, Дрогобич, Стебник тощо.

Державний бюджет України передбачає видатки на виконання Програми функціонування і розвитку національної системи сейсмічних спостережень та підвищення безпеки проживання населення у сейсмонебезпечних районах, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 28 червня 1997 року № 699. Згідно з цією програмою видатки мають бути спрямовані на заходи із захисту населення, об'єктів територій від впливу землетрусів, зокрема, на вивчення глибинної структури сейсмонебезпечних регіонів, технічне переоснащення спостережної мережі, створення мережі інформаційно-обчислювальних центрів.

Згідно з Указом Президента України від 03.06.99 р. № 620 "Про вдосконалення системи реагування на надзвичайні ситуації на водних об'єктах" в державному бюджеті передбачаються видатки на утримання Державного та регіональних координаційних центрів реагування на надзвичайні ситуації на водних об'єктах.

Крім того, витрати бюджету на попередження та ліквідацію надзвичайних ситуацій та наслідків стихійного лиха включають витрати на утримання головної воєнізованої протифонтанної частини; авіаційні роботи з пошуку та рятування; утримання державної аварійно-рятувальної служби; утримання рятувальних станцій на водах; а також видатки на утримання органу виконавчої влади з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідив Чорнобильської катастрофи.

На відміну від минулих років, нині в державному бюджеті за окремими функціями визначені видатки на створення Урядової інформаційно-аналітичної системи з питань надзвичайних ситуацій і на Програму пошуку та знешкодження залишків хімічної зброї, затопленої у виключній (морській) економічній зоні України, які раніше планувалися в межах видатків на утримання Військ цивільної оборони України. Зазначене розмежування проведене з урахуванням вимог Постанов Кабінету Міністрів України від 16 грудня 1999 року № 2303 "Про створення Урядової інформаційно-аналітичної системи з питань надзвичайних ситуацій" та від 15 березня 2000 року № 511 "Про внесення змін до Програми пошуку та знешкодження залишків хімічної зброї, затопленої у виключній (морській) економічній зоні України на 1997—2005 роки".

Витрати бюджету на попередження та ліквідацію надзвичайних ситуацій та наслідків стихійного лиха включають видатки на утримання Військ цивільної оборони з урахуванням прийнятих 24 березня 1999 року законів "Про Війська цивільної оборони" та "Про внесення змін до Закону України "Про цивільну оборону".