Реклама на сайте Связаться с нами
Короткі біографії українських письменників

Лесь Гомін

Коротка біографія

На главную
Короткі біографії українських письменників
Твори українських письменників
Творчість українських письменників
Скорочені твори українських письменників

Український письменник


Народився 30 березня 1900 р. у Черкасах. У 1924 р. закінчив філологічний факультет Київського інституту народної освіти. Початок літературної діяльності припадає на роки навчання в інституті (1919). Вірші, нариси, оповідання друкував у київських газетах. Його твори пройняті оптимізмом, вірою в справедливість боротьби, яку вели робітники та селяни у роки революції.

Після інституту повернувся в Черкаси, працював спочатку у театрі, а пізніше, разом із С. Скляренком, у газеті «Радянська думка». Свої нові твори підписував псевдонімом Лесь Гомін. Був одним з організаторів у Черкасах філіалу Спілки пролетарських письменників «Гарт», який представляв на з'їзді письменників.

У 1928 р. письменника переводять до Молдавії. У Тирасполі (1928—1929) Лесь Гомін працював у газеті «Красный пахарь», брав активну участь у громадському житті, розпочав роботу над романом «Голгофа».

1929 р. переїхав до Одеси і жив там до 1936 р. Працював у редакціях газет, редагував журнал «Металеві дні», де працював разом з І. Микитенком, С. Олійником, В. Миколюком. Був одним із керівників письменницької організації ВУСПП. Автор повісті «Куточок серця», збірки оповідань «Контрольні цифри» (1930), повісті «Велетень з хворим серцем» (1932) про працю суднобудівників, роману «Голгофа» — на антирелігійну тему. Почав роботу над новим великим твором «Дружба».

З 1934 р. Лесь Гомін — член Спілки письменників СРСР, але через два роки літературна діяльність його була на деякий час призупинена. Письменника було репресовано й позбавлено роботи в інституті.

З 1939 р. — викладач Ніжинського педінституту. Цікаві й нині його дослідження, присвячені історії інституту «До питання студентського страйку 1905 р. в Ніжині», «З минулого Ніжинського інституту», «Визвольна війна 1648—1654 pp. в народно-поетичній творчості». Не втратило свого значення його дослідження з теорії літератури «Соціально-естетична природа новели».

За педагогічну діяльність під час війни Лесь Гомін був нагороджений медаллю «За доблестный труд в Великой Отечественной войне 1941—1945 гг.» та значком «Отличник народного образования».

Після війни Лесь Гомін повернувся до Ніжина, де викладав українську літературу в педінституті, працював над новим романом «Люди», в основу якого лягли події, пов'язані з життям Ніжинського педагогічного інституту в перший рік війни. Увесь роман пройнятий вірою в перемогу нашого народу над фашизмом.

Лесь Гомін підтримував тісні зв'язки з українськими літераторами — В. Сосюрою, С. Скляренком та ін.

1957 р. його було звинувачено у послабленні пильності, сприянні нездоровим настроям і звільнено з роботи. Письменник переїхав до Черкас.

Помер 16 січня 1958 р. Похований у Черкасах.