Реклама на сайте Связаться с нами
Реферати з курсу «Фінанси»

Планування видатків установ охорони здоров’я

Реферат

На главную
Реферати з курсу «Фінанси»

Видатки на медикаменти та перев'язувальні засоби включають придбання медикаментів, медиковідновлювальних засобів, бактеріологічних препаратів, ендопротезів, діагностичних тестів та перев'язувальних матеріалів, придбання вітамінів, вакцини, сироватки, дезінфекційних засобів, дрібного медичного інвентарю (термометри, ланцети, пінцети, голки тощо), оплату послуг донорів. Їх розраховують на один ліжко-день у стаціонарних лікарнях, на одне лікарське відвідування у поліклініці та на одну установу в фельдшерських здоровпунктах за встановленими нормами. За цією категорією видатків передбачаються кошти на безплатне надання медикаментів окремим категоріям хворих, що перебувають на амбулаторному лікуванні, а також тим, хто одержує медикаменти на пільгових умовах.

Видатки на харчування визначають за встановленими нормами, їх розраховують виходячи з раціону харчування, що визначає добову норму набору продуктів у роздрібних цінах на ці продукти. Витрати обчислюють виходячи з середньорічної кількості ліжок як за окремими їх профілями, кількістю днів функціонування ліжка на рік, так і за грошовою нормою на харчування хворого на день.

Харчування матерів, що перебувають у лікарні з немовлятами, здійснюється за нормами для пологових будинків. Дні харчування матерів не включають у загальну кількість ліжко-днів, протягом якої хворі перебувають у лікарні, а враховують окремо.

Видатки на придбання обладнання та інвентарю включають витрати на придбання предметів, які відносяться до малоцінних та швидкозношуваних, без урахування того, що вони купуються для існуючих чи новоорганізованих закладів, предмети з терміном служби менше року або однорідні малоцінні предмети, реактиви, хімікалії, спеціальний посуд.

Перелік інвентарю, обладнання для лікарень, поліклінік та інших установ охорони здоров'я визначають у межах табеля обладнання, що затверджується Міністерством охорони здоров'я. Розмір витрат на придбання обладнання для медичних установ передбачається в кошторисах з урахуванням наявності придатного до використання інвентарю і обладнання на початок року.

Витрати на придбання м'якого інвентарю та обмундирування включають кошти на придбання постільної білизни та білизни, спецівки, захисного одягу, захисного та спеціального взуття, штор, занавісок та ін. Табель оснащення закладів охорони здоров'я затверджується Міністерством охорони здоров'я. Розмір цих витрат розраховують з урахуванням наявності м'якого інвентарю на початок року.

Оплата послуг з утримання установ охорони здоров'я включає оплату транспортних послуг та утримання транспорту, в тому числі капітального і поточного ремонту транспортних засобів, наймання транспорту для доставки матеріалів та інших предметів. Видатки з наймання транспорту для будівельних робіт і капітального ремонту будівель відносяться до капітального будівництва та капітального ремонту. До цієї ж категорії витрат відноситься оплата поточного ремонту обладнання та інвентарю, включаючи ремонт м'якого інвентарю і обмундирування, видатки, пов'язані з технічним обслуговуванням комп'ютерної, розмножувальної та медичної техніки, а також оплата поточного ремонту будівель, споруд, приміщень, придбання будівельних матеріалів для поточного чи косметичного ремонту приміщень або оплати послуг сторонніх організацій з ведення цих робіт. Сюди ж відноситься оплата послуг зв'язку, оплата інших поточних видатків, включаючи видатки на позавідомчу та протипожежну охорону, утримання в чистоті будівель, дворів, дезінфекцію, технічне обслуговування обладнання тощо.

Витрати з оплати вказаних вище послуг розраховують відповідно до обсягу робіт, виконуваних установою, умов і режиму роботи прямим розрахунком на основі норм витрат, діючих тарифів, порядку розрахунків за окремі види послуг. В окремих випадках, коли прямий розрахунок неможливий, вартість послуг визначається виходячи із фактичних витрат, що склалися в установі за минулий період.

До категорії витрат з оплати комунальних послуг та енергоносіїв належать платежі з оплати установами охорони здоров'я комунальних послуг та енергоносіїв: оплата теплопостачання, водопостачання і водовідведення, електроенергії, природного газу, оплата інших видів енергії (вугілля, дров, мазуту та ін.), оплата інших комунальних послуг (ліфт, сміттєпровід та ін.). Ці витрати розраховують прямим розрахунком на основі обсягу та площі будівель, норм витрат, чинних тарифів, порядку розрахунку за комунальні послуги та енергоносії. В окремих випадках вартість таких витрат визначається на основі фактичних витрат за минулий період.

Капітальні видатки установ охорони здоров'я включають видатки на придбання обладнання і предметів довгострокового користування, в тому числі придбання спецавтомобілів, приладів, машин, іншого виробничого обладнання, а також придбання невиробничого обладнання і предметів довгострокового користування: меблів, комп'ютерної та розмножувальної техніки, протипожежного приладдя, обладнання для їдалень тощо. Ця категорія видатків передбачає також видатки на капітальне будівництво та капітальний ремонт.

Спрямування коштів на придбання обладнання, капітальний ремонт та інші капітальні видатки в умовах обмеженості бюджетних ресурсів здійснюється за умови повного забезпечення фінансування поточних невідкладних витрат установи в цілому.