Реклама на сайте Связаться с нами
Реферати з курсу «Фінанси»

Видатки на розвиток агропромислового комплексу

Реферат

На главную
Реферати з курсу «Фінанси»

До 1 січня 2004 року сума податку на додану вартість, що повинна сплачуватися до бюджету переробними підприємствами усіх форм власності за реалізовані ними молоко та молочну продукцію, м'ясо та м'ясопродукти, у повному обсязі спрямовуватиметься виключно для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за продані ними переробним підприємствам м'ясо в живій вазі та молоко.

Звільняються від сплати ввізного мита, оподаткування податком на додану вартість комплектуючі вироби й запасні частини до сільськогосподарської техніки.

Не застосовується стягнення мита та інших податків при ввезенні на митну територію України комплектуючих виробів і запасних частин до сільськогосподарської техніки, засобів захисту рослин і тварин, які не виробляються в Україні, а також при сезонному ввезенні (з 1 лютого по 1 жовтня) дизельного палива.

На період до 1 січня 2004 року не вноситимуться зміни в законодавство, що можуть спричинити збільшення податкового навантаження на сільськогосподарських товаровиробників.

При впровадженні результатів наукових досліджень звільняється від оподаткування фінансування наукових розробок для сільськогосподарського товаровиробника.

Для підприємств, що здійснюють поставки матеріально-технічних ресурсів і надають послуги сільськогосподарським товаровиробникам усіх форм власності, та для сільськогосподарських товаровиробників, які здійснюють реалізацію власної сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки, датою виникнення податкових зобов'язань із продажу товарів (робіт, послуг) є дата зарахування коштів від покупця продукції (робіт, послуг) на банківський рахунок платника податків; у разі розрахунків у натуральній формі — дата оприбуткування платником податків продукції (робіт, послуг), отриманої в рахунок оплати за поставлені (реалізовані) товари (роботи, послуги).

Кредитування сільськогосподарських товаровиробників здійснюється в поєднанні загальноприйнятого порядку надання кредитів зі спеціальним режимом кредитування, який враховує особливості ведення сільськогосподарського виробництва та умови проведення економічних і земельної реформ на селі, а саме:

— створення інфраструктури фінансово-кредитного забезпечення сільського господарства;

— режим спеціального кредитування, який передбачає за рахунок Державного бюджету України компенсацію ставки за кредитами в розмірі не менш як 50 відсотків облікової ставки, встановленої Національним банком України.

Частка видатків Державного бюджету України на фінансування розвитку сільського господарства має бути не меншою за 5 відсотків видатків бюджету.

Статті видатків Державного бюджету України щодо фінансування сільського господарства формує безпосередньо Міністерство аграрної політики України виходячи із загальних обсягів бюджетних асигнувань на галузь.

За рахунок бюджетних коштів фінансуються такі видатки на розвиток агропромислового комплексу:

1. Видатки на поліпшення земельних ресурсів:

— оплата робіт щодо докорінного поліпшення земель;

— проведення земельної реформи;

— хімічна паспортизація земель.

2. Видатки на сільськогосподарське виробництво:

— державна програма селекції у тваринництві й птахівництві;

— заходи щодо боротьби зі шкідниками та хворобами сільськогосподарських рослин;

— протиепізоотичні заходи;

— підтримка виробництва продукції тваринництва й рослинництва;

— фінансування витрат на закладання і догляд за молодими садами, виноградниками та ягідниками;

— державна програма селекції в рослинництві;

— державна підтримка селянських (фермерських) господарств;

— часткова компенсація ставки за кредитами комерційних банків, що надаються сільгосптоваровиробникам та іншим підприємствам агропромислового комплексу.

3. Видатки на закупівлю сільськогосподарської продукції та техніки:

— заходи, пов'язані з погашенням заборгованостей із закупівлі сільськогосподарської продукції за державним замовленням (контрактом) 1994—1997 років;

— повернення бюджетної позички, наданої на закупівлю сільськогосподарської продукції за державним замовленням (контрактом) 1994—1997 років;

— заходи, пов'язані із закупівлею вітчизняної сільськогосподарської техніки на умовах фінансового лізингу;

— повернення коштів, наданих на придбання сільськогосподарської техніки на умовах фінансового лізингу;

— кошти, що надійдуть від погашення заборгованості за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, для закупівлі сільськогосподарської техніки іноземного виробництва сільгосптоваровиробникам та іншим суб'єктам господарювання.