Реклама на сайте Связаться с нами
Реферати з зовнішньоекономічної діяльності

Організація діяльності митних брокерів і ліцензійних митних складів

Реферат

На главную
Реферати з зовнішньоекономічної діяльності

— сприяння розвитку зовнішньоекономічної діяльності України та її зближенню з існуючою світовою практикою;

— створення умов для підготовки імпортних товарів для їх використання на території України;

— зниження витрат, пов'язаних із переміщенням товарів через митний кордон України.

Територія митних складів є зоною митного контролю і становить невід'ємну складову частину митної території України, на якій діє законодавство України, Митний кодекс України, нормативні акти Державної митної служби України, а також нормативні акти інших відомств, що регулюють вимоги до товарів, які ввозяться в Україну або вивозяться з України, відповідно до Митного кодексу України.

Митний ліцензійний склад може бути відкритого або закритого типу:

— митний ліцензійний склад відкритого типу — митний ліцензійний склад, який може використовувати для зберігання товарів будь-яка особа;

— митний ліцензійний склад закритого типу — митний ліцензійний склад, який використовується для зберігання товарів, що належать власнику складу.

Власники митних ліцензійних складів сплачують на депозитні рахунки митних установ, в зоні діяльності яких вони знаходяться, збір за здійснення працівниками митниць митного оформлення товарів у зонах митного контролю на територіях і в приміщеннях митних ліцензійних складів, у розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України.

За видачу ліцензії на право відкриття та експлуатації митного ліцензійного складу справляється збір у розмірі, що встановлюється Кабінетом Міністрів України, який зараховується до державного бюджету.

Декларування товарів на митних ліцензійних складах закритого типу здійснює власник складу, який і несе відповідальність за сплату всіх митних платежів.

Для забезпечення декларування товарів на митному ліцензійному складі відкритого типу власник складу має отримати свідоцтво про визнання його як декларанта відповідно до Митного кодексу України. Декларування товарів при їх розміщенні на митний ліцензійний склад відкритого типу має право здійснювати виключно власник складу. Декларування товарів при їх випуску з митного ліцензійного складу відкритого типу може проводити як власник складу, так і власник товару. При цьому відповідальність за сплату всіх належних митних платежів несе особа, що здійснює декларування товарів.

Робота митного ліцензійного складу має бути організована таким чином, щоб ввезення та вивезення зі складу товарів здійснювалось відповідно до вимог митного законодавства, а порядок зберігання товарів гарантував їх постійне перебування під митним контролем в режимі "митний склад" та виключав можливість надходження (вилучення) товарів поза митним контролем. Митним ліцензійним складом може виступати одне або декілька спеціально визначених і обладнаних приміщень, чи інших споруд, призначених для зберігання товарів згідно з режимом митного складу. Територія складу має бути огороджена. Приміщення митного ліцензійного складу має відповідати таким вимогам:

— обов'язкова наявність охоронної та протипожежної сигналізацій, що виведені на пульт організації, яка здійснює охорону митного ліцензійного складу (охоронна сигналізація має виключати можливість проникнення на територію митного ліцензійного складу без її реагування);

— обов'язкова наявність обладнаних засобами зв'язку службових місць, призначених для митних службовців, які здійснюють митний контроль на цьому складі;

— при наявності вікон у приміщенні складу — обов'язкове обладнання їх з внутрішньої сторони металевими ґратами.

Власник складу забезпечує матеріально-технічне обладнання складу, що є достатнім для його функціонування, у тому числі:

— навантажувально-розвантажувальні і транспортні засоби;

— складське устаткування;

— засоби зв'язку;

— оргтехніку;

— меблі;

— засоби обліку та контролю для складів, призначених для зберігання наливних та насипних товарів.

Працівникам митного органу власник складу безкоштовно надає необхідні виключно для здійснення митного контролю і митного оформлення обладнані приміщення, засоби зв'язку, транспортні засоби, що відповідають вимогам митного органу. Охорона митного ліцензійного складу і забезпечення пропускного режиму проводиться власником складу за його рахунок. Митниця має право встановлювати додаткові конкретні вимоги до обладнання митного ліцензійного складу для забезпечення надійності зберігання товарів.

Особа, яка має намір відкрити та експлуатувати митний ліцензійний склад, подає до митниці, в зоні діяльності якої знаходиться склад, заяву на отримання ліцензії на право відкриття та експлуатації митного ліцензійного складу. До заяви додаються такі документи:

— копії установчих і реєстраційних документів особи, яка подає заяву на отримання ліцензії (статут, установчий договір, свідоцтво про реєстрацію тощо);

— документи, що підтверджують право володіння або користування приміщенням;

— економічне обґрунтування доцільності відкриття митного ліцензійного складу;

— плани приміщення, призначеного для митного ліцензійного складу, з позначенням приміщень для працівників митниці;

— плани (схеми) охоронної та протипожежної сигналізації, узгоджені уповноваженими службами;

— договір охорони з органами МВС або з підприємством, що має ліцензію на охоронну діяльність від МВС;

— дозволи органів санітарного та екологічного контролю (для складів, що призначені для зберігання товарів, підконтрольних цим органам);

— технологічна схема із зазначенням засобів контролю та обліку (для складів, призначених для зберігання наливних та насипних товарів);

— перелік товарів, які будуть зберігатися на складі (для митних ліцензійних складів закритого типу).

Заява розглядається митницею протягом 30 днів з дня її надходження. В разі прийняття рішення про можливість відкриття митного ліцензійного складу митниця встановлює "Процедуру організації митного режиму — митний склад" залежно від конструкції митного ліцензійного складу, видів товарів, які будуть зберігатися на ньому, товарообігу та інших факторів функціонування конкретного складу, а в разі відмови від погодження, — митниця повідомляє про це заявника письмово, із зазначенням причин відмови.

Ліцензія діє безстроково, за умови щорічної перереєстрації митного ліцензійного складу, і не може бути передана іншій особі. Відмова у видачі ліцензії може бути оскаржена згідно з положеннями Митного кодексу України.

Для оперативного керівництва діяльністю митного ліцензійного складу власник призначає відповідальну особу — керуючого митним ліцензійним складом. Власник митного ліцензійного складу відповідає за професійну підготовку керуючого та за знання ним митного законодавства України. Особа керуючого складом зазначається у Процедурі організації митного режиму — митний склад після попереднього складання ним іспиту.

Власник складу веде облік (у тому числі, на окрему вимогу митного органу, автоматизований) і подає митним органам звіт щодо товарів, які зберігаються на складі, у порядку, затвердженому Процедурою організації митного режиму "митний склад".