Реклама на сайте Связаться с нами
Твори видатних українських письменників

Розставання

Левко Боровиковський

(З пісень)

На главную
Твори видатних українських письменників
Життя і творчість українських письменників
Скорочені твори українських письменників
Козак
Дівчино-душко! Серденько не знає, Де козакова доленька гуляє; Кінь вороненький того зажурився, Що ще сьогодні води не напився...
Дівчина
Свіжий барвінку! Хто ж тобі без мене Білу на полі постільку постеле? Кому в чужбині ти промовиш слово? З ким ти поділиш вірну розмову?
Козак
Крихто Марусю! Білую постелю Сніг, завірюха у полі постелють; Серцем сирітським, щирими словами Буду балакать з буйними вітрами.
Дівчина
Голубе сизий, козаченьку любий! Хто ж тебе в полі к серцю приголубить? Хто тебе вкриє звечора легенько, Хто тебе збудить досвіта раненько?
Козак
Яр між горами мене приголубить; Густі тумани звечора прикриють; Пуща над яром з вітрами розбудить; Ранняя в полі роса личко змиє.
Дівчина
Серце-козаче! В далекій країні Ти ж не забудеш об своїй дівчині? Словом, хоч рідко, рідним відзивайся. Та гірше всього — додому не гайся!
Козак
Буду я письма сльозами писати, Буду вітрами письма присилати... Де козакові, де в світі не бути, Як тебе, серце, як тебе забути?! Мені згадають темненької ночі Дві ясні зірки — твої карі очі; Серцю згадають милої любови В ворона крила — твої чорні брови; Рум’яні щоки — кущ в лозі калини; Сосна в діброві — станочок дівчини...
Дівчина
Серця ж, козаче, не давай нікому Та швидше, милий, вертайся додому!
Козак
Тоді я буду додому вертаться, Як буде щука з голубом кохаться; Як Дніпр наш буде синє море пити Та буде хвилю назуспять котити... Треба вірненько Дніпрові служити, Прийдеться в полі головку зложити!
Дівчина
Хто ж тобі в полі очиці закриє; Хто біле тіло до гробу обмиє? Хто проспіває над тілом, козаче, Викопа яму, як рідне, заплаче?
Козак
Крилами ворон очиці закриє; Дощ із вітрами біле тіло змиє; Кінь вірний яму виб’є копитами; Дикі завиють звірі коло ями; Намісто дзвонів — вороння закряче; Біла на полі береза заплаче. Кінь полетів — на вітрі грива має; У воріт стоя, дівчина ридає. В раннім тумані козаченько скрився; В дівки рукавчик слізьми ізмочився. Блудить, літає козаченько в полі; Козацька охота — гірше неволі. В три годи вітер ворона заносить; Ворон дівчині кісточку приносить. То ж тая кістка — козака милого; Вже три годи — дівка вийшла за другого.