Реклама на сайте Связаться с нами
Реферати з банківської справи

Валюта і валютний курс

Реферат

На главную
Реферати з банківської справи

Досвід функціонування українського банківського сектора свідчить, що на сучасному етапі розвитку національної фінансової системи, в умовах недостатньої інтеграції економіки України у світовий господарський простір, невідповідності внутрішніх умов економічної діяльності міжнародним принципам і нормам валютний менеджмент продовжує відігравати важливу роль в організації ефективного управління банківською діяльністю, залишаючись найважливішим елементом банківського менеджменту.

Ключовими у валютному менеджменті є поняття: «валюта», «валютні відносини», «валютні курси», «валютні системи».

У сучасній теорії та практиці під терміном «гроші», як правило, мають на увазі не тільки випущені державні грошові знаки, які перебувають в обігу у вигляді паперових грошей і монет, а й банківські депозити і ліквідні активи у вигляді цінних паперів, що мають властивості грошей. Для розрізнення грошей, використовуваних у внутрішньому обігу та зовнішньоекономічних відносинах, застосовують дві традиційні категорії: гроші й валюта.

Валюта — грошова одиниця, що використовується для вимірювання величини вартості товарів.

Категорію «валюта» вживають у широкому розумінні щодо грошей, які використовуються у зовнішньоекономічних відносинах для проведення міжнародних розрахунків. Це можуть бути як національні гроші (національна валюта), так і гроші інших держав (іноземна валюта).

Використання національної валюти за участі національного господарства в міжнародних економічних відносинах (МЕВ) зумовлює необхідність її зіставлення з валютами інших держав, що є передумовою для формування валютних (обмінних) курсів.

Валютний курс — ціна національної валюти, формування якої залежить від різних чинників: стану національної економіки, платіжного балансу країни, політики, дипломатичних відносин, психологічних особливостей населення та ін.

Серед усіх чинників можна виділити основні, що впливають на валютний курс безпосередньо (назвемо їх утворюючі), і такі, що опосередковано діють на утворюючі чинники (регулюючі). Врахувати вплив усіх чинників практично неможливо через їх велику кількість, а також внаслідок того, що залежність від багатьох з них важко визначити, найчастіше вона незначна, хоч за певного збігу обставин може виявитися істотною. Тому не тільки розмаїття самих факторів, а й складність механізмів їх впливу вимагають ретельного аналізу в конкретних умовах.