Реклама на сайте Связаться с нами
Реферати з бджільництва

Збирання корму бджолами

Реферат

На главную
Реферати з бджільництва

Найбільший обсяг робіт бджоли виконують під час заготівлі корму. Для бджолиної сім'ї льотна діяльність надто напружена і потребує значних витрат енергії на перельоти і переробку зібраної продукції. В давнину від запасів корму залежало існування бджолиної сім'ї. В процесі еволюції природним відбором кормодобувна діяльність посилювалась. У цьому ж напрямі проводять селекцію і в сучасних умовах. За кількістю зібраного меду визначають господарську цінність бджолиних сімей. Чим більший загальний збір, тим вищий вихід товарної продукції. Водночас зростає кількість відвіданих і запилених квіток, у результаті чого утворюються плоди і насіння рослин, що є основою формування урожаю комахозапилюваних культур.

Продуктивність бджолиної сім'ї на заготівлі корму залежить від працьовитості кожної бджоли і від роботи біологічної одиниці в цілому, тобто кількості збирачок у ній (сили сім'ї), величини ноші, кількості вильотів за день і тривалості медозбору.

Збирання нектару. Інстинкт збирання і відкладання меду про запас стає настільки сильним, що бджолина сім'я може виконувати цю роботу з повним напруженням цілий рік. В окремі періоди вона здатна навіть дещо послаблювати процес розмноження. Про це свідчить обмеження відкладання яєць маткою і виховання розплоду, зменшення рійливості під час сильного медозбору.

Стосовно до кліматичних умов і рослинності на території України перші вильоти після перезимівлі бджоли здійснюють у третій декаді березня (з відхиленням 10—15 днів) під час цвітіння підбілу, проліски та інших нектаро-пилконосних рослин. Закінчується збирання корму в жовтні, коли температура вдень нижча 8 °С. Найкращі можливості для інтенсивної роботи настають у червні-липні. У вуликах тоді найбільше бджіл, квітки щедро виділяють нектар, а тривалий день і тепло сприятливі як для росту рослин, так і для льоту збирачок.