Реклама на сайте Связаться с нами
Реферати з курсу «Фінанси»

Контроль за правильністю обчислення і своєчасністю сплати податків

Реферат

На главную
Реферати з курсу «Фінанси»

Право посадових осіб органів державної податкової служби на проведення документальної позапланової виїзної податкової перевірки підтверджується відповідним посвідченням за підписом керівника органу державної податкової служби або його заступника.

Зустрічна позапланова виїзна податкова перевірка фінансово-господарської діяльності суб'єкта господарської діяльності (без його попереднього повідомлення) проводиться за рішенням керівника органу державної податкової служби або його заступника за наслідками виявлених порушень податкового законодавства України, за результатами документальних (оперативних) планових (позапланових) виїзних податкових перевірок. Право посадових осіб органів державної податкової служби на проведення зустрічної позапланової виїзної податкової перевірки підтверджується відповідним посвідченням за підписом керівника органу державної податкової служби або його заступника.

Платник податків зобов'язаний підписати акт виїзної перевірки, а у разі незгоди з ним має право подати письмове мотивування такої незгоди.

Органи державної податкової служби проводять планові виїзні податкові перевірки не частіше одного разу на календарний рік щодо даного суб'єкта господарської діяльності.

Строк проведення планових виїзних податкових перевірок визначається в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Строк проведення перевірок діяльності платників податків у зв'язку з порушенням кримінальної справи визначається кримінально-процесуальним законодавством України.

Посадові особи органів державної податкової служби мають право опитувати фізичних осіб, в тому числі суб'єктів підприємницької діяльності та посадових осіб, під час здійснення контролю за правильністю нарахування, повнотою і своєчасністю сплати податків та фінансових санкцій, що застосовуються органами державної податкової служби за правопорушення у сфері оподаткування.

Фізичні особи можуть бути запрошені для опитування або надання документів, необхідних для здійснення податкового контролю, до службових приміщень органів державної податкової служби.

Форми повідомлень про запрошення фізичних осіб до посадових осіб органів державної податкової служби та порядок запрошення фізичних осіб до органів державної податкової служби встановлюються центральним органом державної податкової служби з дотриманням вимог закону щодо захисту інформації про особу.

Посадові особи органів державної податкової служби для перевірки правильності обчислення баз оподаткування та нарахування податків можуть обстежувати території, що використовуються для провадження господарської діяльності, виробничі, складські, торговельні та будь-які інші приміщення (споруди) суб'єктів господарської діяльності, що є об'єктами оподаткування або використовуються для одержання доходів (прибутку) чи пов'язані з іншими об'єктами оподаткування.

У разі відмови власників, керівників або інших посадових осіб суб'єктів господарської діяльності допустити посадових осіб органів державної податкової служби для обстеження територій або приміщень і за наявності підстав органи державної податкової служби мають право визначати суму податкових зобов'язань непрямими методами.

Суми переплати податків і фінансових санкцій, що надійшли до бюджетів внаслідок їх неправильного обчислення або сплати, підлягають заліку в рахунок платежів майбутніх податкових періодів або поверненню платникам податків, крім випадків наявності у таких платників податкової заборгованості. У разі наявності у платників податків податкової заборгованості залік або повернення сум переплати податків проводяться лише після повного погашення такої заборгованості.

Органи державної податкової служби повідомляють платників податків про виявлені під час податкових перевірок суми переплати податків, що надійшли до бюджетів, та про суми податкової заборгованості (у разі її наявності).

Залік у рахунок платежів майбутніх податкових періодів або повернення платникам податків сум переплати податків, що надійшли до бюджетів, провадяться за заявами платників. Підставою для проведення заліку або повернення платникам сум переплати податків, що надійшли до бюджетів, є письмова заява платника, висновок органу державної податкової служби за місцем обліку платника про наявність суми переплати за видами платежів.

Висновок органу державної податкової служби про наявність суми переплати за видами платежів надається ним органу, який здійснює залік або повернення сум переплати податків, в 5-денний строк з дня одержання заяви від платника податків.

Органами, які здійснюють залік або повернення сум переплати податків інших платежів, є:

— органи Державного казначейства — щодо сум переплати за видами платежів, що надійшли до державного бюджету;

— Міністерство фінансів Автономної Республіки Крим — щодо сум переплати за видами платежів, що надійшли до республіканського бюджету Автономної Республіки Крим;

— місцеві фінансові органи — щодо сум переплати за видами платежів, що надійшли до місцевих бюджетів.

Залік у рахунок платежів майбутніх податкових періодів або повернення сум переплати податків, що надійшли до бюджетів з вини платників податків, здійснюється у 30-денний строк з дня подання платниками податків заяви без нарахування процентів на суму переплати. У разі порушення вказаного строку на суми переплати податків, що надійшли до бюджетів, нараховуються проценти у розмірі, який обчислюється виходячи з облікової ставки НБУ України, що діяла на день заліку або повернення цих сум платникам податків за кожний день порушення встановленого строку заліку (повернення).

Суми переплати податків, що надійшли до бюджетів внаслідок неправильного їх обчислення органами державної податкової служби, підлягають заліку в рахунок податкової заборгованості чи платежів майбутніх податкових періодів або поверненню платникам. На суми переплати податків, що надійшли до бюджетів внаслідок неправильного їх обчислення органами державної податкової служби, нараховуються проценти у розмірі 120 відсотків облікової ставки НБУ України, що діяла на день заліку, або повернення цих сум платникам податків за кожний день переплати.