Реклама на сайте Связаться с нами
Реферати з курсу «Фінанси»

Планування видатків установ охорони здоров’я

Реферат

На главную
Реферати з курсу «Фінанси»

Схемні посадові оклади лікарів-хірургів усіх спеціалізацій, лікарів-анестезіологів та лікарів-ендоскопістів підвищуються за здійснення оперативних втручань у залежності від обсягу, складності й характеру їх праці при роботі в амбулаторно-поліклінічному закладі (відділенні) — до 15 відсотків схемного посадового окладу, денному стаціонарі хірургічного профілю — до 25 відсотків, стаціонарі — до 40 відсотків.

Лікарям усіх спеціальностей, які отримали диплом з відзнакою після закінчення медичних інститутів (університетів, академій), схемний посадовий оклад підвищується протягом 5 років на 5 відсотків.

Лікарям — керівникам структурних підрозділів (відділень, кабінетів, лабораторій, відділів тощо) схемні посадові оклади встановлюються із урахуванням кваліфікаційної категорії з підвищенням їхнього розміру на 10—25 відсотків у залежності від обсягу робіт, кількості лікарських посад, згідно із штатним розписом з урахуванням посад завідувачів у розмірах:

— на 10 відсотків — при кількості лікарських посад до 3 одиниць (включно);

— на 20 відсотків — при кількості лікарських посад понад 3 до 6 одиниць (включно);

— на 25 відсотків — при кількості лікарських посад понад 6 одиниць.

Старшим: медичним сестрам, фельдшерам, акушеркам, зубним технікам та іншим фахівцям схемні посадові оклади встановлюються з урахуванням відповідної кваліфікаційної категорії з підвищенням на 10 відсотків.

Схемні посадові оклади працівників, які обіймають посади незалежно від їх найменування у закладах охорони здоров'я та установах соціального захисту населення і мають науковий ступінь доктора наук, підвищуються на 25 відсотків, а науковий ступінь кандидата наук — на 15 відсотків.

Схемні посадові оклади працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення, працівників аптечних закладів підвищуються за наявності почесного звання України, СРСР, союзних республік СРСР: "заслужений" — на 20 відсотків, "народний" — на 40 відсотків.

Схемні посадові оклади підвищуються також:

— працівникам закладів та підрозділів для лікування лепрозних та психічних хворих, хворих на алкоголізм, наркоманію та інших закладів і підрозділів з особливо небезпечними для здоров'я та особливо важкими умовами праці — на 25 і 15 відсотків;

— працівникам, які працюють з вірусом імунодефіциту людини, — на 60 відсотків;

— працівникам, зайнятим оглядом та наданням медичної допомоги тим, хто постраждав у зв'язку з аварією на Чорнобильській АЕС, — на 25 відсотків.

Передбачається ще цілий ряд інших підвищень схемних посадових окладів згідно з Умовами оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та соціального захисту населення.

Крім того, передбачаються різні види доплат:

— доплати за роботу в нічний час — в розмірі 35 відсотків годинної тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи в нічний час. Нічним уважається час з 10 години вечора до 6 години ранку;

— доплати за суміщення професій (посад), розширення зон обслуговування або збільшення обсягу виконуваних робіт — до 50 відсотків посадового окладу відсутнього працівника;

— доплати за виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника — до 50 відсотків посадового окладу відсутнього працівника та інші.

Основним документом, згідно з яким установлюються посадові оклади медичних працівників, є тарифікаційний список, який складають одночасно з кошторисом.

Заробітну плату адміністративно-господарського персоналу розраховують згідно із затвердженими посадовими окладами.

Працівники установ охорони здоров'я можуть преміюватися за досягнення кращих результатів у роботі за встановленими показниками. На зазначені цілі керівник установи охорони здоров'я має право використовувати визначений для установи за кошторисом фонд заробітної плати.

Категорія витрат на придбання предметів і матеріалів включає закупівлю матеріалів, канцелярського обладнання, предметів для поточних господарських потреб та потреб, безпосередньо пов'язаних з профілем діяльності установи охорони здоров'я, продуктів харчування, медикаментів та перев'язувальних матеріалів, довідкової, офіційної та періодичної літератури.

Витрати на матеріали і предмети для поточних господарських потреб, канцелярське, письмове приладдя, виготовлення і придбання бухгалтерських і статистичних книг, бланків, відомостей, видатки на придбання матеріалів та інвентарю для господарських цілей (щіток, миючих засобів тощо), видатки на прання, на проведення гігієнічних та санітарних заходів розраховують відповідно до обсягів робіт, виконуваних установою, умов і режиму її роботи.