Реклама на сайте Связаться с нами
Реферати з банківської справи

Сутність та етапи стратегічного планування розвитку банку

Реферат

На главную
Реферати з банківської справи

Ефективність стратегічного менеджменту банківської діяльності залежить від рівня теоретичного обґрунтування й якості здійснення процесу стратегічного планування. Саме ця складова банківського менеджменту забезпечує чітку координацію всіх дій банку, єдність внутрішніх цілей, дає змогу вибирати найраціональніші шляхи розвитку, зменшує ризик прийняття керівництвом помилкових рішень, створює передумови для стратегічного й поточного контролю, управління структурою банківських ресурсів, сприяє підвищенню готовності до раптових і навіть шокових змін ринкової ситуації, формуванню цілей і напрямів діяльності банку.

Стратегічне планування — управлінський процес розробки специфічних стратегій, що забезпечують вирішення поставлених завдань на основі динамічного балансу внутрішніх можливостей банку і трансформацій ринку.

Вироблення концепції розвитку банку. Найважливішою умовою забезпечення ефективного процесу стратегічного планування є розробка концепції розвитку банку, від правильного вибору якої залежить його ринкова стабільність у довготерміновому плані. В основу концепції не можуть бути покладені чинники внутрішні щодо організації банківської діяльності. Такі показники, як прибутковість, рентабельність активів (капіталу), фінансова стабільність, ресурсна база, кредитно-інвестиційний портфель та ін., важливі, але не визначальні в ході розробки концепції банківського розвитку. Так, багато банків, що орієнтувалися на максимізацію прибутковості й отримували значні доходи в період гіперінфляції й дестабілізації фінансового ринку України 1992—1994 pp., не змогли відкоригувати свої стратегії відповідно до змін загальної економічної ситуації, спричинених твердою монетарною політикою, лібералізацією й стабілізацією валютного ринку, загостренням конкуренції, загальним зниженням прибутковості банківських операцій. Саме відсутність чіткої концепції розвитку разом з іншими суб'єктивними чинниками завадила керівництву банків адекватно оцінити економічні умови, що змінилися, істотно обмежила можливості менеджерів аналізувати ключові чинники і вивчати додаткові альтернативи в прийнятті рішень.

Як підтверджує міжнародний досвід, у сучасних умовах проблема вироблення ефективної концепції розвитку повинна розглядатися з позиції визначення основних потреб клієнтів й їх ефективного задоволення.

Щодо банку як універсальної фінансової установи критерієм вибору концепції розвитку можуть служити відповіді на такі запитання: