Реклама на сайте Связаться с нами
Реферати з бджільництва

Зимівля бджіл

Реферат

На главную
Реферати з бджільництва

Умови зимівлі бджіл. Добра зимівля досягається розведенням зимостійких порід бджіл, пристосованих до місцевих умов; утриманням сильних і стійких проти захворювань сімей з великою кількістю молодих бджіл; своєчасним забезпеченням на період зимівлі достатньою кількістю доброякісних кормів і правильним розміщенням їх у стільниках, які ще не були в зимівлі; скороченням безобльотного періоду; створенням бджолам оптимальних умов температури, вологості і спокою.

За сукупністю ознак у зонах Лісостепу і Степу України найбільш зимостійкою є українська степова порода бджіл. У зоні Полісся місцеві українські бджоли за цією особливістю поступаються перед середньоросійськими, в зоні Карпат найбільш зимостійкою виявилась лінія 77 карпатських бджіл.

Менш зимостійкі в зонах Лісостепу і Степу сірі гірські кавказькі бджоли, але між ними трапляються сім'ї, які за багатьма показниками не поступаються перед зимостійкими бджолами. Їх можна використати при проведенні селекційної роботи на підвищення зимостійкості сірих гірських кавказьких бджіл. Італійські бджоли також мають дуже низьку зимостійкість.

В лісостеповій зоні карпатські, крайнські і помісні бджоли, а в зоні Степу сірі гірські кавказькі й помісні зимівлю переносять задовільно, зберігаючи достатню силу для нарощування сімей до взятку.

Лише сильні бджолині сім'ї добре переносять тривалий і важкий зимовий період. Вони значно менше витрачають корму на одиницю маси бджіл, рідко або й зовсім не хворіють на пронос та мають найменшу кількість підмору.

За даними Української дослідної станції бджільництва, бджоли, вирощені в сильних сім'ях, довше живуть після зимівлі, більше виховують розплоду й продуктивніші.

Сильні сім'ї рано весною починають вирощувати розплід і до виставлення бджіл із зимівника мають його в середньому на 20 % більше, ніж слабкі.